Weleda DEO roll-on citrus a granátové jablko RECENZE

Deodoranty nebo antiperspiranty jsou teď v létě tématem číslo jedna, ale každý to máme přece jenom jinak. Někdo se potýká s množstvím potu, jiný má zase problémy s pachem. Co si ale budeme povídat a na čem se shodneme úplně všichni - kdo alespoň jednou v životě jel přes léto v MHD, jistě mi dá za pravdu, že tento prostředek je doslova továrnou na "vůně" a propocené koláče všech tvarů a barev. Já jsem ráda, že už mám školní léta za sebou a do práce jezdím autem. Každodennímu omdlévání u tyče jsem tedy ušetřena. Ne každý totiž kouzlo deodorantu objevil. Hlavně když je venku vedro k zalknutí, kvalitní a voňavý deodorant určitě přijde vhod. Značka Weleda nabízí několik voňavých deodorantů bez hliníkových solí, které určitě stojí v horkých letních dnech za vyzkoušení.Kuličkový deodorant od Weledy s 24 hodinovým účinkem je přírodní ochranou před nepříjemným tělesným pachem. Deodorant není zcela transparentní, ale lehce nažloutlé barvy. Ovšem na oblečení žádné skvrny nedělá, takže za mě získává plusové bodíky. Nemusíte hned nutně čekat na zaschnutí podpaží a můžete si hned obléknout tričko.
Vůně u varianty s granátovým jablkem je sladká, ovocná, a i když se lehce zpotíte, nestává se nijak nepříjemnou. Hodně mi vůní připomíná Sprite nebo podobné sladké pití... naopak citrusová verze je hodně svěží, nakyslá, typicky osvěžující letní.

Deodorant neobsahuje hliníkové soli, pouze čistě přírodní esenciální oleje. Neucpává tedy póry a přirozené regulační funkce pokožky jsou plně zachovány.

Kuličkové deodoranty mám ze všech dostupných přípravků nejraději. Při těch ve spreji mi přijde, že všechno skončí ve vzduchu a s tímto mám pocit, že jsem si na kůži skutečně něco nanesla.

Weleda má deodoranty i ve spreji, ale skleněným flakonkem s rozprašovačem připomínají spíše parfémy. Já mám ten s divokou růží a ten není vůbec špatný. Co mi je hodně proti srsti, jsou krémové tuhé antiperspiranty. Pár už jsem jich v životě vyzkoušela, ale už bych do nich asi nešla. Také mi přijde, že už z dámských řad docela ustupují a jsou oblíbenější spíše u pánů.

 Dalším plusem je i to, že neštípe po holení. U některých mám pocit, že mi doslova sežerou podpaží, a to není nic příjemného. Pocení vám tyto kuličky zcela nezastaví. Pokud se potíte hodně, budete muset sáhnout po nějakém účinnějším antiperspirantu. Pokud se potíte méně a vystačíte si jen s provoněným podpažím, spokojíte se s tímto deodorantem. Já patřím do té druhé skupiny a weledí deodoranty splňují mé požadavky na 100 %.

 Složení - granátové jablko: Voda, Alkohol, Triethylcitrát, Glycerin, Limonen, Kaproyl/Lauroyl laktylát sodný, Šťáva granátového jablka, Extrakt kořene lékořice lysé, Lihový extrakt vilínu virginského, Arabská guma, Xantanová guma, Kyselina citronová, Kyselina fytová, Vůně, Linalool, Citronelol, Benzyl Benzoát, Benzyl Salicylát, Geraniol, Citral, Eugenol, Kumarin, Farnesol.

 Složení - citrus: Voda, Alkohol, Triethylcitrát, Glycerin, Limonen, Vůně, Kaproyl/Lauroyl laktylát sodný, Extrakt kořene lékořice lysé, Lihový extrakt vilínu virginského, Arabská guma, Xantanová guma, Kyselina citronová, Kyselina fytová, Linalool, Citronelol, Geraniol, Citral, Eugenol, Kumarin, Farnesol.

 Oba deodoranty můžete v 50 ml balení zakoupit na Elixi.cz v sekci deodoranty. Opomenuti nejsou ani pánové a krom těchto ovocných variant můžete koupit i pánskou verzi. Můj přítel se ovšem potí poměrně hodně a přírodní péče pro něj není dostačující. Jak jsem ale již zmínila v úvodu, každý má jinou intenzitu pocení, a i pánům mohou tyto deodoranty vyhovovat. 


Autor: Bloggerka All My Cosmetics