Wellness jako životní styl

 

Přemýšlíte nad tím, co udělat pro své zdraví? Co udělat pro to, abychom se cítili lépe nejen fyzicky ale i psychicky? Určitě je mnoho možností, ale ne každému vyhovují všechny. Například někdo rád cvičí, běhá, posiluje pro lepší pocit a zdravý život. Jiný zase drží dietu a kontroluje si svou tělesnou hmotnost. Někdo se věnuje sportovním aktivitám ať už profesionálně nebo relaxačně. No stále více lidí se rozhoduje pro wellness jako správný životní styl.

Co to vlastně wellness je? Ve slově wellness jsou spojeny dva pojmy, v našem významu: dobře a příjemně se cítit a být fit. Mnozí si pod tímto pojmem představují relaxační víkend v lázních, v kruhu rodiny nebo přátel. No není to docela tak. Wellness - to je životní styl. Podstatou je harmonie těla a duše, dobrá tělesná a duševní kondice a pozitivní přístup k životu.

Několik odborníků se shoduje v tom, že naše zdraví do značné míry ovlivňuje správná životospráva, způsob života, fyzická a psychická pohoda. Wellness lze popsat jako pozitivní stav celkového zdraví jedince, který lze vyjádřit prostřednictvím úrovně kvality života a pocitu pohody.

Je mnoho způsobů, jak zvládnout napětí a být zdravým. Dobré je však obrátit se na odborníky, kteří vám dokáží pomoci. Wellness tedy nejsou jen lázně, či wellness centrum v hotelu. Je to každodenní zvládání depresivních stavů v práci, v domácnosti, nebo ve škole.
Wellness je pozitivní přístup k životu - přístup, který klade důraz na celého člověka. Je to integrace těla, mysli a ducha, a uznání, že všechno, co děláte, myslíte si, cítíte a věříte, má vliv na váš zdravotní stav.

Pokud máte pocit, že něco ve svém životě potřebujete změnit, je nejvyšší čas tak udělat. Nejdůležitějším a prvním krokem je upřímný zájem o sebe, své tělo, zdraví a vyrovnanost. Říká se, že nikdy není pozdě na žádnou změnu, ale pravda je i to, že co můžeme udělat dnes, neodkládejme na zítra, zvláště, je-li ve "hře" naše zdraví a život.

 


Autor: Mgr. Beáta Rampáková

Alternativní produkty