Zánět dásní nemá při správné ústní hygieně šanci

Zánět dásní jako jedno z nejčastějších onemocnění
Krvácející, bolestivé dásně, ve kterých probíhá zánět potkají přibližně 80% populace. Jedná se o velmi nepříjemné onemocnění, které může vyústit ve vypadnutí zubu. Tento problém je vyvoláván bakteriemi zubního plaku, které se usazují přímo na zubech, ale i na dásních. Vhodnou prevencí je tedy správná ústní hygiena, která začíná výběrem správných pomůcek.

Vhodný zubní kartáček
Správný zubní kartáček by měl mít husté štětiny optimální tvrdosti. Každému vyhovuje něco jiného, ale obecně jsou doporučovány spíše měkčí kartáčky, které nenarušují přirozenou ochrannou vrstvu zubních dásní nebo skloviny, ale zároveň dokážou odstranit všechny nežádoucí bakterie. Vybírejte tedy nejenom podle barvy, ale také podle postavení štětin a jejich tvrdosti.

Jak si čistit zuby?
Zuby bychom si měli čistit minimálně 2x denně a to ideálně ráno a večer. Čištění by mělo trvat tak dlouho, dokud si nebudete jistí, že jste si vyčistili všechny zuby i jejich okolí. Čištění by mělo mít jistý řád. Nejdříve si vyčistěte horní patro a potom přejděte na zuby ve spodním patře. Nezapomínejte na vyčištění ploch stoliček a čištění provádějte jemnými krouživými pohyby.

Ústní voda
Pro dokonalou čistotu nebo průběžnou hygienu během dne se doporučuje používat ústní voda. Ta zabrání množení bakterií, které mohou poškozovat dásně nebo přímo zuby a dochází k navrácení rovnováhy a správného pH. Zároveň se ústní voda také používá pro svěží dech.

Dentální nit pro dokonale čisté mezizubní prostory
Bakterie a nečistoty se rády schovávají mezi zuby a běžným kartáčkem se je často nepovede odstranit. To je důvod, proč je dobré používat dentální nit, která zbaví vaší ústní dutinu velmi zákeřných bakterií a nečistot, které čekají na svou šanci schované v mezizubních prostorech.Autor: Šárka Stuchlíková

Alternativní produkty