Zdravá výživa

Snažíte se jíst zdravě a potřebujete pár nápadů, jak vylepšit váš zdravý jídelníček? Pro udržování zdravého životního stylu jsou informace, které vám rozšíří obzory velmi důležité. Nejrůznější rady, tipy a články vám vysvětlí rozdíly mezi raw stravou a jídelníčkem pro vegany, doporučí vám ty nejlepší oleje, zasvětí vás do tajů oříšků i vlákniny a nabídnou vám recepty na zdravé mlsání. Získejte dostatek informací, které přispějí k vašemu zdraví!

Autor
Zobrazit produkty
Výraz:Hledat
Kde hledat:
Ketogenní dieta je velmi populární u profesionálních kulturistů nebo fitness trenérů, ale i u široké veřejnosti. Stále se ale najdou lidé, kteří o ní neslyšeli nebo plně neporozuměli jejímu významu. V tomto článku se proto pokusím vše pořádně vysvětlit.
Ketogenní dieta a její priority
Tereza Župová
05.09.2018
Vypadá jako cukr, sladí jako cukr, ale neobsahuje žádné kalorie.
Erythritol - král mezi alternativními sladidly
Kristýna Mlatečková
29.06.2018
Ketonová dieta se většinou používá k léčbě nebo k prevenci některých chronických onemocnění, jako například onemocnění srdce, diabetes a obezity.
Low carb stravování
Michaela Hynková
12.06.2018
Vše, co jste chtěli vědět o Ghí - přehledně v otázkách a odpovědích.
Ghí
Kristýna Mlatečková
10.04.2018
Bohužel mnoho lidí nemá o lepku dostatek informací a nakupují předražené jídlo, které nemusí být vždy zdravé. Důležité je číst informace o složení na obalech výrobku a nenechat se zmást reklamou.
Je lepek opravdu takový strašák?
Michaela Hynková
8.1.2018
Kvalitní hořká čokoláda je plná vitamínů a antioxidantů, které mají pozitivní přínos pro zdraví a také vám může pomoci zhubnout.
Jste závislí na sladkém? Kvalitní čokoláda vám neuškodí
Michaela Hynková
4.9.2017
Máte rádi sušené ovoce? Možná jste se už setkali s termínem lyofilizované ovoce, které přineslo revoluci v sušení ovoce. Pokud vám tento termín dosud ale nic neříkal, rádi vám jej v dnešním článku více přiblížíme.
Co znamená lyofilizované ovoce?
Kateřina Doul
24.8.2017
Deset superpotravin pro dietní jídelníček.
Co by ve vašem jídelníčku nemělo chybět?
Michaela Hynková
4.8.2017
Příloha je důležitou součástí pokrmů a v žádném případě by se neměla vynechávat. Je nezbytným zdrojem sacharidů, které dodávají energii, podporují činnost mozku, pomáhají trávit bílkoviny a večer připravují tělo ke spánku.
Přílohy ano, ale pozor jaké zvolíte!
Michaela Hynková
17.7.2017
Přemýšleli jste však někdy nad tím, jak vyrobit rýžové nudle doma?
Jak vyrobit rýžové nudle?
Kateřina Doul
12.6.2017
Cukry přijímáme jak přímo, tak velkou část tvoří takzvané skryté cukry. Většina osob mnohdy ani netuší, v čem všem jsou cukry ukryté. V takovém momentě se cukry stávají naším velkým nepřítelem.
Není cukr jako cukr
Kateřina Doul
29.5.2017
Neumíte si svůj život představit bez sladkého, přesto byste rádi žili zdravě? I když by se to obecně nemělo s cukrem přehánět, není cukr jako cukr. Proto se dnes podíváme na to, proč dát přednost slazení třtinovým cukrem.
Výhody třtinového cukru - je zdravější?
Kateřina Doul
29.5.2017
V posledních letech je velmi oblíbená stevia rostlina, ze které se právě připravuje přírodní sladidlo, a která dokonce neobsahuje žádné kalorie.
Jak používat stévii
Kateřina Doul
15.5.2017
Javorový sirup je oblíbený nejen mezi milovníky klasických amerických palačinek, ale i mezi zastánci zdravé výživy. Na rozdíl od cukru nám javorový sirup dodává prospěšné živiny a má na nás příznivý vliv.
Javorový sirup - účinky a použití
Kateřina Doul
1.5.2017
Chcete žít zdravým životním stylem? Přáli byste si shodit přebytečné kilogramy nebo si udržet svou hmotnost? Základem je zdravá a vyvážená strava, aktivní pohyb a pravidelný režim, který začíná vydatnou a nutričně hodnotnou snídaní.
Originální a rychlá snídaně se snídaňovou směsí
Kateřina Doul
24.4.2017
Věděli jste, že semínka se řadí do skupiny takzvaných brainfood neboli potravin, které dodávají živiny mozku a podporují jeho regeneraci? Semínka však mají mnohem více účinků, o kterých se dozvíte na následujících řádcích.
Zdravá semínka: konopná, lněná, slunečnicová
Kateřina Doul
18.4.2017
Stravování v období těhotenství je nesmírně důležité. To, jak maminka jí ovlivňuje vývoj dítěte. Víte, jak se správně stravovat během těhotenství?
Jak se stravovat v těhotenství
Šárka Stuchlíková
4.4.2017
Lidé často tvrdí, že na každodenní vaření prostě nemají čas. Jednu věc si však většina z nás neuvědomuje, že zdravá strava je pro nás důležitá, protože podporuje naše duševní a fyzické zdraví.
Proč vám vaření může zachránit váš život?
Michaela Hynková
28.3.2017
Snášenlivost hrachového proteinu u lidí je velmi dobrá, protože je lehce stravitelný a bez alergenů. Běžná dávka proteinů by neměla mít na organismus zásadní vliv.
Je pro vás hrachový protein nejvhodnější?
Michaela Hynková
22.3.2017
Je sirup z agáve opravdu zdravý? Abychom se dopracovali ke stejnému závěru, představme si nejprve Agave, z níž se tento sirup vyrábí.
Agávový sirup - je jeho konzumace škodlivá nebo zdraví prospěšná?
Beáta Rampáková
15.3.2017