Zdravotní účinky ovoce Noni

Rostlina Noni roste v Asii, Austrálii, Indii a Polynésii, také je známá pod názvem Morinda citrifolia(moruše indická). Tropické ovoce má žlutozelenou barvu a při dozrávání zapáchá. Jeho aroma se dá přirovnat k aromatickému sýru, čímž odpuzuje hmyz.

Noni se používá k barvení oblečení a v kosmetice. Léčivé účinky Noni jsou nekonečné. Tento zázrak z přírody je využíván k léčbě koliky, kašle, onemocnění jater, zácpy, malárie, nevolností,  neštovic, otoků, astmatu, srdečních onemocnění, a žaludečních vředů. Snižuje krevní tlak a cholesterol, ulevuje od menstruačních bolestí, napomáhá hubnutí, zlepšuje paměť a detoxikuje. Na e-shopu www.elixi.cz můžete vyzkoušet Noni pleťový krém a Bio Noni šťávu.

Noni složení:
Noni je bohaté na vitamíny A, C, E a vitamíny skupiny B. Obsahuje mnoho cenných látek, včetně draslíku, fosforu, vápníku, zinku, mědi, hořčíku, kyseliny listové a kyseliny pantothenové. Některé z těchto látek mohou pomoci opravit poškozené buňky v těle a posílit imunitní systém.

Prevence a ochrana proti rakovině:
Pravidelné užívání Noni šťávy slouží jako prevence a ochrana proti rakovině. Antioxidační schopnost je jeden z hlavních důvodů, proč lidé zaznamenávají úspěch s bojem proti této zákeřné nemoci. Existuje více než 300 alternativních terapií pro léčbu rakoviny a Noni se nachází mezi první desítkou .

Zmírňuje příznaky artritidy:
Noni díky svým analgetickým vlastnostem pomáhá zmírnit bolesti kloubů způsobené artritidou. Bylo prokázáno, že Noni obsahuje scopoletin, který má protizánětlivé účinky. Tato látka podporuje hladký pohyb kloubů a zabraňuje  jejich poškození.

Blahodárné účinky:
Pravidelná konzumace moruše může mít příznivý vliv na lidské tělo během několika dní, ale většinou to trvá 2 až 3 měsíce než se tělo pročistí a nemoci začnou ustupovat. Doporučená denní dávka je 25 ml Noni Bio šťávy 2x denně.

Noni Coláda:

V mixéru rozmixujte 250 ml kokosového kefíru, 100 g kousků ananasu, 1 Noni ovoce, 1/8 lžičky mleté skořice, 1/8 lžičky mletého muškátového oříšku, špetka Stévie v prášku a led.


Autor: Michaela Hynková

Alternativní produkty