Zelená káva - přírodní spalovač tuků

Zelená káva se stala vyhledávaným doplňkem stravy na hubnutí po celém světě. Jedná se o nepražená kávová zrna, která obsahují více kyseliny chlorogenové než klasická černá káva. Zrnka se sklízejí z rostlin kávovníku Arabica a Robusta, na rozdíl od kávových zrn, která známe z obchodu se nenechají upražit.

Kdo chce vyzkoušet něco nového a přitom zhubnout, může si dopřát šálek lahodné zelené kávy nebo si zakoupit kávové kapsle na www.elixi.cz.


Blahodárné účinky:

čistí játra a krev
snižuje krevní tlak
zvyšuje energii a vitalitu
eliminuje celulitidu
zlepšuje paměť a funkci hormonů
snižuje chuť k jídlu
bojuje s bakteriemi a zvyšuje imunitu.

Zrna mají zdraví prospěšné látky, nejdůležitější je kyselina chlorogenová. Obsahuje antioxidant, který je hlavním faktorem při nastartování metabolismu, pomáhá při spalování tuků a zpomaluje přísun glukózy do krve. Nejvíce kyseliny se nachází právě v syrových zrnech, pražením se množství výrazně snižuje. Další účinnou látkou je kyselina kávová, která zpomaluje vstřebávání cukrů. Zelená zrnka obsahují méně kofeinu a mají tedy nižší povzbuzující účinky.

Zelená káva není pro každého. Může mít nepatrné vedlejší účinky. Přestože je přírodní a má méně kofeinu než pražená káva, u některých osob větší množství kofeinu v těle může vést k úzkostem, bolestem hlavy, nervozitě, depresím a snížené koncentraci. Těhotné a kojící ženy, děti, diabetici, lidé se srdečními chorobami a vysokým krevním tlakem by se měli konzumaci kávy zcela vyvarovat.

Dávkování:
Jednu kapsli zelené kávy 2x denně zapijte dostatečným množstvím tekutiny. Samotná káva na hubnutí však nedokáže zázrak. Nezapomeňte proto upravit svůj jídelníček a na pravidelný pohyb a hubnutí půjde samo.

Autor: Michaela Hynková

Alternativní produkty