Znáte královnu léčivých rostlin? Představujeme Vám Aloe vera.

Aloe vera nemá využití jen ve farmacii, ale i v potravinářském průmyslu, domácím lékařství nebo zahradnictví. My se však dnes podíváme na to, jak pozitivně působí aloe vera na naše zdraví.

Krev Bohů i rostlina nesmrtelnosti
O tom, že si aloe very vážili již v minulosti, svědčí fakt, že již staří Egypťané ji nazývali Krví Bohů či rostlinou nesmrtelnosti. Využívali ji nejen ke zkrášlování pleti, ale také k balzamování. Aloe vera si postupem času získala své příznivce napříč kontinenty. A není se čemu divit! Aloe vera není jen tak ledajaká léčivka. V domácím prostředí lze aloe veru využít například při hojení ran, odřenin, popálen či spálené kůže od sluníčka.

Výborně ale poslouží i při překyselení žaludku či potížích se slinivkou břišní. Pomáhá mírnit ekzémy, akné i pálení žáhy, podporuje obranyschopnost těla a v neposlední řadě má skvělé detoxikační účinky, a proto je velice oblíbená i při redukčních dietách. Zároveň skvěle působí proti celulitidě, pomáhá snižovat hladinu cholesterolu i cukru v krvi. V případě, že vás trápí lámavé vlasy či roztřepené nehty, může být aloe vera tím správným řešením.

Přírodní lék
Aloe vera je rostlinou, která je bohatým zdrojem mnoha vitamínů a dalších důležitých látek, které mají příznivý vliv na náš organismus. Z těch nejznámější samozřejmě nechybí skupina vitamínů B, vitamín C a E nebo kyselina listová. Co se týče minerálních látek, je aloe vera přírodním zdrojem draslíku, hořčíku, zinku, manganu i vápníku.

Z aloe very se používá především šťáva z listů rostliny. Vnitřně se však může používat pouze gel z aloe vera - šťáva, která se nachází uvnitř listu. Pokud byste konzumovali zelenou část listů, mohla by vás potrápit nevolnost či dokonce průjem. Tak to pro jistotu vůbec nezkoušejte!


Autor: Kateřina Doul

Alternativní produkty